Akademi NOVA

Taras Shevchenko Üniversitesi (aynı zamanda Kiev Ulusal Üniversitesi de denilmektedir ) (KNU) 1834 yılında bir felsefe okulu olarak kurulmuş, Ukrayna’nın en eski üniversitesidir. Üniversite aynı zamanda çeşitli derecelendirme kuruluşları tarafından ülkenin en iyi üniversitesi olarak gösterilmektedir. 177 yıllık eğitim geçmişi ile birlikte Ukrayna’nın en eski 3 üniversitesi arasında yer almaktadır. Üniversite adını, ünlü şair ve ressam Taras Shevchenko’dan alır.

 

Kiev Ulusal Üniversitesi (KNU), günümüzde 26000 lisans düzeyinde öğrenci, 2000 yabancı öğrenci, 20 fakülte ve 3400’den fazla akademik personeli ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Üniversite fakülteleri genellikle sözel ağırlıkta olup, mühendislik ve temel bilimleri kapsamamaktadır. Üniversite; İngilizce, Rusça ve Ukraynaca eğitim vermekte dolayısı ile başvuru yapan öğrenciler bu dillerden birisine hakim değil ise eğer bir yıllık hazırlık eğitiminden geçmek durumundalar sonrasında örgün eğitim hayatına devam edebilirler. Üniversitenin hemen tüm uluslararası kuruma ve kuruluşa üyeliği bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTE HAKKINDA

Taras Shevchenko Üniversitesi Kiev’in tam merkezinde kurulmuş geniş kampüsü, şehrin birçok noktasına yayılmış yurtları, araştırma merkezleri ve enstitüleri bulunmaktadır. Üniversite yurtları iki kişilik ve üç kişilik şeklinde olup gayet rahat ve ferah odalardır. Yurtta sıcak su çamaşırhane etüt odaları bulunmaktadır yurt 24 saat korunmaktadır üniversite öğrencileri dışında yurtta kalmalarına izin verilmemektedir sadece misafir olarak gelebilir arkadaşlarınız Taras Shevchenko Üniversitesi 2018/2019 eğitim öğretiminde yılında tıp fakültesini açmış bulunmaktadır.

Taras Shevchenko Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 550 ‘de olup tıp okuyan öğrenciler için büyük bir avantajdır. Türkiye’den giden öğrenciler Türkiye’ye yatay geçiş sağlayabilirler. Yüksek öğretim kurumunun son yayınlanan önergesinde dünya sıralamasında ilk 1000 de olan üniversitelerden mezun olanlar öğrenciler herhangi bir sınava tabi tutulmadan direk denklik tescil belgelerini alabilirler. Kiev Ulusal Üniversitesi de bu dünya sıralamasında yer almaktadır. Dünyanın birçok farklı yerinde farklı kurumi kuruluş ve araştırma merkezi ile iş birliği dahilinde çeşitli projeler yürütmekte. Dolayısıyla Akademik kadrosu, başarıları, buluş ve patentleri ile dünyanın bir çok yerinde biliniyor ve oldukça ilgi görüyor. Bunun yanında binlerce Ukrayna’lı öğrencinin dahi hayallerini süsleyen Taras Shevchenko Üniversitesin de eğitim alıyor olmak gerçekten de büyük bir ayrıcalık ve prestij kaynağıdır.

ÜNİVERSİTE FİYATLARI

Fiyatlar 2019-2020 öğretim yılı için olup sene başında güncel fiyatlar ile ilgili tekrar bilgi alınması gerekmektedir.

GÖRSELLER