Akademi NOVA

Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi – KPI  1898 yılında kurulmuş, günümüzün Ukrayna sınırları içerisindeki en büyük üniversitesidir. Kiev Politeknik Üniversitesinde 2500’den fazla öğretim görevlisi, 36000’den fazla öğrenci bulunmaktadır. Üniversitede her türlü mühendislik ve temel bilimleri barındıran 20 fakülte ve fakültelerden bağımsız olmak üzere 4 enstitü bulunmaktadır. Ayrıca üniversiteye ait bir de lise bulunmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesinde her fakültenin kendine ait laboratuvarını bulunurken bağımsız 12 araştırma merkezi bulunuyor. Üniversiteye ait yüzme havuzu gibi aktiviteler sürdürebileceğiniz 3 spor binası, 5 oyun sahası, trafiğe tamamen kapalı kampüsü ve kampüs içerisinde 24 yurt binası bulunmaktadır.

Kiev Ulusal Politeknik Üniversitesi kendine ait Telekom şirketi (KPI Telekom), televizyon ve radyo kanalı bulunmaktadır. Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi’nde Rusça, İngilizce ve Ukraynaca eğitim verilmekte, dil yeterliliğini tamamlayamayan adaylar için hazırlık fakültesi bulunmaktadır. 10 ay boyunca temel bilimler ve dil eğitimi alınmasının ardından öğrenciler 1. sınıfa başlayabilirler.

Teknik Alt Yapı ve Kazanımlar

Kiev Ulusal Politeknik Üniversitesi – KPI, ülkenin kuzeyinde Kiev eyaletinde bulunmakta olup konaklama ve ulaşım konusunda oldukça rahattır. Öyle ki dünyanın en büyük metro istasyonlarından biri bulunmaktadır. Büyük metro olmasına nazaran öğrenci ve personel için oldukça ekonomiktir. Metronun yan ısıra tramvay da bir diğer ulaşım aracı olarak kullanılmakta.

Kiev Politeknik Üniversitesi – KPI, YÖK kuralları gereği ilk 1000 üniversite içerisinde olduğundan, KPI diplomanız ile sınavsız ve şartsız olarak Türkiye’de denkliğinizi çıkarabilirsiniz.
Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI) düzenli olarak çeşitli derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan ölçümlerde Ukrayna üniversiteleri içerisinde ilk sırada yer alıyor.

Genellikle mühendislik bölümlerindeki kalitesi ile ön plana çıkan Igor Sikorsky Kiev Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde çok tercih edilen bölümlerden olan Uzay ve Havacılık Mühendisliği ile ön plana çıkmaktadır.

KNI, 22 Mayıs 2017 Tarihinde “PolyITAN-2-SAU” isimli uydusuna yörüngeye yerleştirmiştir. PolyITAN-2, dünya atmosferlerinde en az çalışılan katman olan termosfer katmanını araştırmak için Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) ile ortaklaşa çalışmak adına tasarlanmış uydulardan bir tanesidir.

Firmamız olarak öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler ve gerekli evrakları bu sayfadan öğrenebilirsiniz. 

ÜNİVERSİTE FİYATLARI

Fiyatlar 2019-2020 öğretim yılı için olup sene başında güncel fiyatlar ile ilgili tekrar bilgi alınması gerekmektedir.

GÖRSELLER VE VİDEOLAR