Akademi NOVA

ÜNİVERSİTE TARİHİ VE EĞİTİMİ

Kiev Tıp Üniversitesi Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi, diğer adıyla Kiev Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın lider tıp üniversitesidir. Üniversite 56 ülkeden yaklaşık 1300 yabancı öğrenci dahil olmak üzere 10000’den fazla öğrenciye eğitim öğretim sağlamakta ve 1200’den fazla öğretim görevlisini barındırmaktadır. Kiev tıp üniversitesi Ukrayna’nın ikici en eski üniversitedir. Kiev Tıp Üniversitesinden mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadırlar ve bu diploma dünyanın her yerinde çalışma imkânı sağlamaktadır.

Kiev Tıp Üniversitesi’nden mezun olan Türk öğrencilerin Türkiye’de çalışabilmeleri için yüksek öğretim kurulunun yaptığı STS (seviye tespit sınavı) sınavında %40 başarı elde etmeleri, yani 120 sorudan sadece 48 doğru yaparak başarılı sayılmaları yeterlidir ve böylece mezunlar Türkiye’de çalışabilmektedirler. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) yurt dışı mezunlarını sadece klinik aşamadan sorumlu tutuyor yani bu mezunlara temel soru sorulmamaktadır bu da öğrenciler için çok daha rahat sınavı verme imkânı sağlamaktadır

Kiev Tıp Üniversitesinde okuyan öğrenciler zaten üçüncü sınıftan itibaren hastanelerde çalışmaktadırlar bu nedenle klinikte çok daha başarılı oluyorlar. Üniversite fakülteleri arasında genel Tıp eğitimi, pediatri, önleyici hekimlik dallarında İngilizce olarak örgün eğitim verilmektedir. Sadece bunula kalmayıp askeri tıp, diş hekimliği, eczacılık, tıbbi psikoloji, lisans ve lisansüstü eğitimin verildiği fakülteler de bulunmaktadır. Üniversite yapısında ayrıca 7500 yatak kapasiteli araştırma hastanesi bulunur ve yılda en az 170 bin cerrahi operasyon gerçekleşir. Ayrıca hastanede 300 diş ünitesi ile yılda 400 binden fazla hasta gelmektedir.

KİEV TIP ÜNİVERSİTESİ YURTLARI

Kiev Tıp Üniversitesinde konaklama yapacağınız 2-3 kişilik yurtlar bulunmaktadır. Bogomolets Kiev Tıp Üniversitesinde yurt ücretleri aylık olarak ortalama 40 – 100 $ arasında değişmektedir. Fiyatlar ise eğer öğrenci odada tek kalmak istiyorsa aylık 100$, iki kişi ise aylık 60$, üç kişilik yurtlarda da aylık 40$ şeklinde değişiklik göstermektedir. Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki yaşam giderlerini yine sayfamızdan bu sayfadan okuyabilirsiniz.
Üniversite yurtlarında çamaşır makinaları ve 7/24 sıcak su bulunmaktadır.
Kiev Tıp Üniversitesinin imkanları, laboratuvarları ve sosyal aktiviteleri oldukça gelişmiş olup, üniversite alanında uzman akademisyenlere ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite oldukça geniş bir fakülte yelpazesine sahip olup, dünyada kabul görmüş her dalda eğitim vermektedir.

ÜNİVERSİTE FİYATLARI

Fiyatlar 2019-2020 öğretim yılı için olup sene başında güncel fiyatlar ile ilgili tekrar bilgi alınması gerekmektedir.

GÖRSELLER